Kontakt

Officiell brevlåda för e-post

Nationella rådets officiella brevlåda för e-post är: finsam@forsakringskassan.se

Brevlådan bevakas av Försäkringskassan. Vill du ha kontakt med enskilda representanter i rådet och arbetsgruppen hittar du kontaktuppgifter här nedan.

Nationella rådet

Försäkringskassan

Annika Krook

Annika Krook – ordförande

Områdeschef för Område Partnersamverkan och försäkringsmedicin

Tel: 010-116 47 39  

annika.krook@forsakringskassan.se

Arbetsförmedlingen

Maria Kindahl - Arbetsförmedlingen

Maria Kindahl

Direktör för Avdelningen Rehabilitering till arbete

Tel: 010-486 56 35

maria.kindahl@arbetsformedlingen.se

Sveriges Kommuner och Landsting

Leif Klingensjö

Leif Klingensjö

Sektionschef

Tel: 08-452 78 51

leif.klingensjo@skl.se

 

Socialstyrelsen

Karin Flyckt

Karin Flyckt

Samordnare av funktionshinderfrågor

Tel: 075-247 35 75

karin.flyckt@socialstyrelsen.se

                              


Arbetsgruppen

Försäkringskassan

Bild Cindy Marttiin

Cindy Marttiin

Verksamhetsutvecklare

Tel: 010-116 95 18

cindy.marttiin@forsakringskassan.se

             
Bild Malin Lundblad

Malin Lundblad

Verksamhetsutvecklare

Tel: 010-116 34 99

malin.lundblad@forsakringskassan.se

           

Arbetsförmedlingen

Jessica Haagel

Jessica Haagel

Kvalificerad handläggare

Tel: 010-486 37 08

jessica.haagel@arbetsformedlingen.se

Åse Larsson

 Åse Larsson

Kvalificerad handläggare

Tel: 010-486 58 72

ase.larsson@arbetsformedlingen.se

Sveriges Kommuner och Landsting

Bild Mikael Malm

Mikael Malm

Handläggare

Tel: 08-452 78 31

mikael.malm@skl.se

   
Bild på Stina Björk

Stina Björk

Utredare

Tel: 08-452 71 77

stina.bjork@skl.se

Socialstyrelsen

Bild Tina Isaksson

Tina Isaksson

Utredare

Tel: 070-247 32 26

tina.isaksson@socialstyrelsen.se

Samordningsförbundet Göteborgs Centrum

Magnus Simonsson

Nationell stödperson

Tel: 010-486 90 20

magnus.simonsson@arbetsförmedlingen.se

Finsam.se använder cookies. Genom att fortsätta utan att ändra inställningarna accepterar du användning av cookies. Läs mer om kakor (cookies).