Kontakt

Officiell brevlåda för e-post

Nationella rådets officiella brevlåda för e-post är: finsam@forsakringskassan.se

Brevlådan bevakas av Försäkringskassan. Vill du ha kontakt med enskilda representanter i rådet och arbetsgruppen hittar du kontaktuppgifter här nedan.

Nationella rådet

Försäkringskassan

Michael Boman

Tf Områdeschef

Tel: 010-111 54 07

michael.boman@forsakringskassan.se

Arbetsförmedlingen


Lina Karlsson

Stabschef 

Tel: 010-488 85 53

lina.karlsson@arbetsformedlingen.se

Sveriges Kommuner och Landsting

Leif Klingensjö

Leif Klingensjö

Sektionschef

Tel: 08-452 78 51

leif.klingensjo@skl.se

 

Socialstyrelsen

Bild på Jenny Rehnman

Jenny Rehnman

Avdelningschef, Avdelningen för kunskapsstyrning för socialtjänsten

Tel: 075-247 37 88

jenny.rehnman@socialstyrelsen.se


                              


Arbetsgruppen

                  

Försäkringskassan



Bild Cindy Marttiin

Cindy Marttiin

Verksamhetsutvecklare

Tel: 010-116 95 18

cindy.marttiin@forsakringskassan.se



Bild Malin Lundblad

Malin Lundblad

Verksamhetsutvecklare

Tel: 010-116 34 99

malin.lundblad@forsakringskassan.se




Anette Almstedt

Verksamhetsutvecklare

Tel: 010-116 47 15

anette.almstedt@forsakringskassan.se



           

Arbetsförmedlingen



Eva Birkstam

Kvalificerad handläggare

Tel: 010-486 13 88

eva.birkstam@arbetsformedlingen.se



Åse Larsson

 Åse Larsson

Kvalificerad handläggare

Tel: 010-486 58 72 

ase.larsson@arbetsformedlingen.se



Sveriges Kommuner och Landsting


     

Ulrica Runemar 

Utredare

Tel: 08-452 73 17  

ulrica.runemar@skl.se


     

Ulrika Vestin 

Utredare

Tel: 08-452 75 64 

ulrika.vestin@skl.se




Socialstyrelsen



Samira Aqil 

Utredare 

Tel: 075-247 34 92

samira.aqil@skl.se




Sevim Barbasso Helmers

Utredare

Tel: 0752-47 41 82

sevim.barbasso-helmers@socialstyrelsen.se

 

Kommunikatör






Nationellt stöd


Inger Landberg

 Kommunikatör

 Tel: 010-111 87 11

inger.landberg@forsakringskassan.se



Magnus Simonsson

Nationell stödperson

Tel: 010-486 90 20

magnus.simonsson@arbetsformedlingen.se







Marie Hermanson

Nationellt processtöd SUS

Tel:070-28 86 995

marie.hermanson@molndal.se




Standard Sekundäryta

Actions
Loading...
Finsam.se använder cookies. Genom att fortsätta utan att ändra inställningarna accepterar du användning av cookies. Läs mer om kakor (cookies).