Kontakt

Officiell brevlåda för e-post

Nationella rådets officiella brevlåda för e-post är: finsam@forsakringskassan.se

Brevlådan bevakas av Försäkringskassan. Vill du ha kontakt med enskilda representanter i rådet och arbetsgruppen hittar du kontaktuppgifter här nedan.

Nationella rådet

Försäkringskassan

Martin Jonasson – ordförande

Områdeschef för Område Partnersamverkan och försäkringsmedicin

Tel: 010-116 31 31

martin.jonasson@forsakringskassan.se

Arbetsförmedlingen

Maria Kindahl - Arbetsförmedlingen

Maria Kindahl

Direktör för Avdelningen Rehabilitering till arbete

Tel: 010-486 56 35

maria.kindahl@arbetsformedlingen.se

Sveriges Kommuner och Landsting

Leif Klingensjö

Leif Klingensjö

Sektionschef

Tel: 08-452 78 51

leif.klingensjo@skl.se

 

Socialstyrelsen

Bild på Jenny Rehnman

Jenny Rehnman

Avdelningschef,Avdelningen för kunskapsstyrning för socialtjänsten

Tel: 075-247 37 88

jenny.rehnman@socialstyrelsen.se


                              


Arbetsgruppen

           

Försäkringskassan



Bild Cindy Marttiin

Cindy Marttiin

Verksamhetsutvecklare

Tel: 010-116 95 18

cindy.marttiin@forsakringskassan.se



Bild Malin Lundblad

Malin Lundblad

Verksamhetsutvecklare

Tel: 010-116 34 99

malin.lundblad@forsakringskassan.se



Anette Olsson

Anette Olsson

Verksamhetsutvecklare

Tel: 010-114 42 4799

anette.k.olsson@forsakringskassan.se



           

Arbetsförmedlingen



Jessica Haagel

Jessica Haagel

Kvalificerad handläggare

Tel: 010-486 37 08

jessica.haagel@arbetsformedlingen.se



Åse Larsson

 Åse Larsson

Kvalificerad handläggare

Tel: 010-486 58 72

ase.larsson@arbetsformedlingen.se



Sveriges Kommuner och Landsting



Bild Mikael Malm

Mikael Malm

Handläggare

Tel: 08-452 78 31

mikael.malm@skl.se



Socialstyrelsen




Utredare

Platsen är vakant, kommer att ersättas.







Kommunikatör






Nationellt stöd


Inger Landberg

 Kommunikatör

 Tel: 010-111 87 11

inger.landberg@forsakringskassan.se



Magnus Simonsson

Nationell stödperson

Tel: 010-486 90 20

magnus.simonsson@arbetsformedlingen.se







Marie Hermanson

Nationellt SUS-stöd

marie.hermanson@centrum.goteborg.se



Finsam.se använder cookies. Genom att fortsätta utan att ändra inställningarna accepterar du användning av cookies. Läs mer om kakor (cookies).