Logotyp Finsam, finansiell samordning. Länk till startsidan för Finsam

Förbundschefer

Varje samordningsförbund har en förbundschef eller verkställande tjänsteman som är utför de uppgifter som samordningsförbundens styrelser beslutar om.

Här nedan hittar du deras kontaktuppgifter i bokstavsordning.

A

Patrik Adamsgård

Samordningsförbundet Höganäs

Telefon: 0734-35 73 03 Länk till annan webbplats.

E-post: patrik.adamsgard@hoganas.se

Lena Alderskiöld

Samordningsförbundet NNV Skåne

Telefon:072-374 74 47 Länk till annan webbplats.

E-post: lena.alderskiold@finsamnnvskane.se

Linda Anderfjäll

Samordningsförbundet Västra Mälardalen

Telefon: 073-662 89 63 Länk till annan webbplats.

E-post: linda.anderfjall@koping.se

Jan Andersson

Samordningsförbundet i Sundsvall

Telefon:  070-630 55 57 Länk till annan webbplats.

E-post: jan.andersson@sundsvall.se

Åsa Andersson

Samordningsförbundet Östra Värmland

Telefon: 072-574 63 41 Länk till annan webbplats.

E-post: asa.andersson@filipstad.se

Annika Angerfelt

Samordningsförbundet Stockholm stad

Telefon: 0761-24 91 80

E-post: annika.angerfelt@stockholm.se

B

Martina Bach

Samordningsförbundet Landskrona-Svalöv

Telefon:0733-47 33 08 Länk till annan webbplats.

E-post: martina.bach.finsam@landskrona.se

Ann-Marie Berg

Fryksdalens samordningsförbund

Telefon:010-486 12 39 Länk till annan webbplats.

E-post: ann-marie.berg@arbetsformedlingen.se

Mattias Bergström

Samordningsförbundet Centrala Östergötland

Telefon:0706-85 13 13 Länk till annan webbplats.

E-post: mattias.bergstrom@linkoping.se

Pernilla Boberg Frank

Nedansiljans samordningsförbund och Norra Dalarnas samordningsförbund

Telefon: 070-222 18 07

E-post: pernilla.boberg.frank@gagnef.se

Anna-Karin Bohl

Klarälvdalens samordningsförbund

Telefon: 054-17 20 68 Länk till annan webbplats.

E-post: ann-karin.bohl@forshaga.se

Jerker Byström

Samordningsförbundet i Kramfors

Telefon:072-545 69 28 Länk till annan webbplats.

E-post: jerker.bystrom@kramfors.se

C

Linda Carlsson

Samordningsförbundet Lekeberg och Örebro

Telefon: 073-071 11 91 Länk till annan webbplats.

E-post: linda.carlsson@finsamorebro.se

Mari Cedervall

Samordningsförbundet Degerfors Karlskoga

Telefon: 070-383 53 59 Länk till annan webbplats.

E-post: mari.cedervall@finsam.eu

Sara Comén

Samordningsförbundet Jämtland

Telefon: 073-500 20 24

E-post: sara.comen@samjamt.se

D

Sophia Dahlgren

Samordningsförbundet Roslagen

Telefon: 073-625 22 14 Länk till annan webbplats.

E-post: sophia.dahlgren@osteraker.se

E

Gudrún Emilsdóttir

Samordningsförbundet Väst

Telefon: 0739-44 46 02 Länk till annan webbplats.

E-post: gudrun.emilsdottir@sofvast.se

F

Anna Fagerfors

Sjuhärads samordningsförbund

Telefon: 0708-85 41 76 Länk till annan webbplats.

E-post: anna.fagefors@sjusam.se

Annica Falk

Samordningsförbundet Samsund

Telefon:08-706 80 37 Länk till annan webbplats.

E-post: annica.falk@sundbyberg.se

Meta Fredriksson Monfelt t.f.

Samordningsförbundet Samspelet

Telefon 070-690 90 83

E-post: meta.samspelet@gmail.com

G

Karin Gellin

Samordningsförbundet VärNa

Telefon: 0725-67 72 01 Länk till annan webbplats.

E-post: karin.gellin@finsamvarna.se

H

Anna-Karin Hainsworth

Samordningsförbundet Gävleborg

Telefon: 070-084 04 00 Länk till annan webbplats.

E-post: anna-karin.hainsworth@finsamgavleborg.se

Kajsa Hallmans

Höglandets samordningsförbund

Telefon:076-723 31 17 Länk till annan webbplats.

E-post: hoglandetssamordningsforbund@nassjo.se

Malgorzata Hammarberg

Samordningsförbundet Ånge

Telefon: 073-274 20 46 Länk till annan webbplats.

E-post: malgorzata.hammarberg@ange.se

Peter Hedfors

Samordningsförbundet Södra Vätterbygden och Finnvedens samordningsförbund

Telefon:072-741 58 00 Länk till annan webbplats.

E-post: samordning.sv@jonkoping.se; finsam@gnosjo.se

Per Helin

Samordningsförbundet Finsam Borlänge

Telefon: 070-370 05 13 Länk till annan webbplats.

E-post: per.helin@borlange.se

Greta Henriksson

Samordningsförbundet Finsam Gotland

Telefon: 0707-430 436 Länk till annan webbplats.

E-post: greta.henriksson@finsamgotland.se

Mikael Holmlund

Samordningsförbundet Umeåregionen

Telefon: 090-16 41 16 Länk till annan webbplats., 070-592 83 77 Länk till annan webbplats.

E-post: mikael.holmlund@umea.se

 

Marie Eldh Holmkvist

Samordningsförbundet Staffanstorp Burlöv

Telefon: 046-28 71 792, 070-476 98 92 

E-post: marie.holmkvist@burlov.se

I

Joakim Ivarsson

Samordningsförbundet i Kalmar län

Telefon: 072-526 88 73 Länk till annan webbplats.

E-post: joakim.ivarsson@samkalmarlan.se

J

K

Olle Kalat

Samordningsförbundet i norra Örebro län, SOFINT

Telefon: 073-960 76 72 Länk till annan webbplats.

E-post: olle.kalat@sofint.se

info@sofint.se

Emma Krantz

Samordningsförbundet Värend

Telefon: 073-328 80 17 Länk till annan webbplats.

E-post: emma.krantz@sfvarend.se

L

Pia Larshans-Bodare

Samordningsförbundet Finsam Falun

Telefon:023-86309 Länk till annan webbplats.

E-post: pia.larshans.bodare@falun.se

Anna Lexelius

Samordningsförbundet Östra Södertörn

Telefon: 08-606 85 21 Länk till annan webbplats.

E-post: anna.lexelius@haninge.se

Magnus Lindström

Arvika Eda Samordningsförbund

Telefon: 070-288 84 08 Länk till annan webbplats.

E-post:magnus.lindstrom@arjang.se

Fredrik Lindgren

Samordningsförbundet Östra Östergötland

Telefon: 072-465 20 83 Länk till annan webbplats.

E-post: fredrik.lindgren@norrkoping.se

Åsa Linné

Samordningsförbundet Skåne Nordost

Telefon:076-883 70 57 Länk till annan webbplats. 

E-post: asa.linne@sfsno.se 

Fredrik Lindgren

Samordningsförbundet Östra Östergötland

Telefon: 072-465 20 83 Länk till annan webbplats.

E-post: larsfredrik.lindgren@norrkoping.se

Sofia Lögdberg

Samordningsförbundet MittSkåne

Telefon:0727-00 48 38 Länk till annan webbplats.

E-post: sofia@finsammittskane.se

M

Micaela Magnusson

Samordningsförbundet i Södertälje

Telefon:070-363 85 30 Länk till annan webbplats.

E-post: micaela.magnusson@sfris.se

Christel Martinsson

Samordningsförbundet Skaraborg

Telefon:070-212 83 98 Länk till annan webbplats.

E-post: christel.martinsson@samskaraborg.se

Ragnar Mattsson

Samordningsförbundet Helsingborg

Telefon: 0703-320 210 Länk till annan webbplats.

E-post: ragnar.mattsson@sfhelsingborg.se

N

O

Helene Ohlsson

Samordningsförbundet Bengtsfors, Åmål, Dals-Ed Säffle, Årjäng "BÅD-ESÅ"

Telefon: 0531-52 70 87 Länk till annan webbplats.

E-post: helene.ohlsson@bengtsfors.se

Ulf Oskarsson

Finsam Västerdalarna

Telefon: 0280-18255

E-post: ulf.oskarsson@malung-salen.se

P

Kirsi (Kipa) Poikolainen

Samordningsförbundet Sigtuna, Upplands Väsby och Sollentuna

Telefon: 073-915 17 89 Länk till annan webbplats.

E-post: kirsi.poikolainen@sollentuna.se

Q

R

Karin Rangin

Samordningsförbundet Finsam Kävlinge Lomma

Telefon:0708-44 59 46 Länk till annan webbplats.

E-post: karin@finsamkavlingelomma.nu

Annika Rasmusson

Samordningsförbundet Nils, Samordningsförbundet sydöstra Skåne samt Samordningsförbundet Trelleborg.

Telefon: 010-487 97 20 Länk till annan webbplats.

E-post: annika.rasmusson@arbetsformedlingen.se

Ann Rilegård

Norra Västmanlands samordningsförbund

Telefon: 0736-498 499 Länk till annan webbplats.

E-post: ann.rilegard@fagersta.se

Lena Rosén

Västerbergslagens samordningsförbund

Telefon: 0730-21 04 06 Länk till annan webbplats.

E-post: lena.rosen@finsamvb.se

Annika Ruys-Hagberg

Samordningsförbundet Insjöriket

Telefon:076-134 22 78 Länk till annan webbplats.

E-post: Annika.Ruys-Hagberg@Molndal.se

Jakob Rönnqvist

Samordningsförbundet Västra Östergötland

Telefon: 072-141 47 43 Länk till annan webbplats.

E-post: jakob.ronnqvist@motala.se

T

Roger Törnqvist

Samordningsförbundet Söderåsen

Telefon: 0734-25 43 36 Länk till annan webbplats.

E-post: roger.tornqvist@astorp.se

S

Sandra Sahlberg

Samordningsförbundet Sollefteå

Telefon:070-222 21 88 Länk till annan webbplats.

E-post: sandra.sahlberg@solleftea.se

Ulrika Sahlin

Samordningsförbundet Härnösand Timrå

Telefon:076-134 27 28 Länk till annan webbplats.

E-post: Ulrika.sahlin@timra.se

Bengt Selander

Lunds samordningsförbund

Telefon:0734-485 395 Länk till annan webbplats.

E-post: bengt.selander@lund.se

Raéd Shaqdih

Samordningsförbundet Sydnärke

Telefon: 070-321 83 49 Länk till annan webbplats.

E-post: raed.shaqdih@kumla.se

Charlotta Skålén

Samordningsförbundet RAR i Södermanland

Telefon: 073-868 04 33 Länk till annan webbplats.

E-post:charlotta@rarsormland.se

Åsa Snårbacka

Samordningsförbundet Södra Norrbotten

Telefon: 0920-453 847 Länk till annan webbplats.

E-post: asa.snarbacka@amf.lulea.se

Henrik Svedberg

Samordningsförbundet Älv och kust

Telefon: 073-712 99 33 Länk till annan webbplats.

E-post: henrik.svedberg@alvokust.se

Cecilia Storm

Sunnerbo samordningsförbund

Telefon: 010-488 11 73 Länk till annan webbplats.

E-post: cecilia.storm@arbetsformedlingen.se

U

Z

V

Magnus von Schenk

Samordningsförbundet i Blekinge

Telefon: 0708-100 918 Länk till annan webbplats.

E-post: magnus@finsam-blekinge.se

W

Jonny Wedin

Samordningsförbundet Mitt Skåne

Telefon: 0727-00 48 38 Länk till annan webbplats.

E-post: jonny.wedin@finsammittskane.se

Y

Å

Ä

Ö

Arbetsförmedlingen
Försäkringskassan
Socialstyrelsen
Sveriges kommuner och regioner