Logotyp Finsam, finansiell samordning. Länk till startsidan för Finsam

Kontakta ditt samordningsförbund

Här nedan finns kontaktuppgifter till Sveriges samordningsförbund indelat i län.

Blekinge

Samordningsförbundet i Blekinge

Magnus von Schenk, förbundschef

Telefon 0708-100 918 Länk till annan webbplats.

E-post: magnus@finsam-blekinge.se

Webb:finsam-blekinge.se Länk till annan webbplats.

Dalarna

Finsam Västerdalarna

Ulf Oskarsson, förbundschef

Telefon 0280-18255

E-post:ulf.oskarsson@malun-salen.se

Webb: www.finsamdalarna.se Länk till annan webbplats.

Norra Dalarnas samordningsförbund

Pernilla Boberg-Frank, förbundschef

Telefon 070-222 18 07 Länk till annan webbplats.

E-post: Pernilla.boberg.frank@gagnef.se

Webb: www.finsamdalarna.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Finsam-Falun

Pia Larshans-Bodare, förbundschef

Telefon 023-86309 Länk till annan webbplats.

E-post: pia.larshans.bodare@falun.se

Webb: www.finsamdalarna.se Länk till annan webbplats.

Nedansiljans samordningsförbund

Pernilla Boberg-Frank, förbundschef

Telefon 070-222 18 07

E-post: Pernilla.boberg.frank@gagnef.se

Webb: www.finsamdalarna.se Länk till annan webbplats.

Västerbergslagens samordningsförbund

Lena Rosén, förbundschef

Telefon 0730-21 04 06 Länk till annan webbplats.

E-post: lena.rosen@finsamvb.se

Webb: www.finsamdalarna.se Länk till annan webbplats.

Gotland

Samordningsförbundet Finsam-Gotland

Greta Henriksson, förbundschef

Telefon: 0707-430 436 Länk till annan webbplats.

E-post: greta.henriksson@finsamgotland.se

Webb:www.finsamgotland.se Länk till annan webbplats.

Gävleborg

Samordningsförbundet Gävleborg

Anna-Karin Hainsworth, förbundschef

Telefon:  070-084 04 00 Länk till annan webbplats.

E-post: anna-karin.hainsworth@finsamgavleborg.se

Webb: finsamgavleborg.se Länk till annan webbplats.

Jämtland

Samordningsförbundet Jämtland

Sara Comén, förbundschef

Telefon:073-500 20 24

E-post: sara.comen@samjamt.se

Webb:  www.samjamt.se Länk till annan webbplats.

Jönköping

Samordningsförbundet Södra Vätterbygden

Peter Hedfors, förbundschef

Telefon 072-741 58 00 Länk till annan webbplats.

E-post: samordning.sv@jonkoping.se

Webb:  www.finsamjonkopingslan.se Länk till annan webbplats.

Kalmar

Samordningsförbundet i Kalmar län

Joakim Ivarsson, förbundschef

Telefon: 072-526 88 73 Länk till annan webbplats.

E-post: joakim.ivarsson@samkalmarlan.se

Webb:  www.samkalmarlan.se Länk till annan webbplats.

Kronoberg

Samordningsförbundet Värend

Emma Krantz, förbundschef

Telefon 073-328 80 17 Länk till annan webbplats.

E-post:emma.krantz@sfvarend.se

Webb: www.sfvarend.se Länk till annan webbplats.

Norrbotten

Skåne

Samordningsförbundet Burlöv-Staffanstorp

Marie Eldh Holmkvist, förbundschef

Telefon: 046-28 71 792, 070-476 98 92 

E-post: marie.holmkvist@burlov.se

Webb: Samverkan inom rehabilitering Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Helsingborg

Ragnar Mattsson, förbundschef

Telefon: 0703-320 210 Länk till annan webbplats.

E-post: ragnar.mattsson@sfhelsingborg.se

Webb: www.sfhelsingborg.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Landskrona-Svalöv

Martina Bach, förbundschef

Telefon: 0733-47 33 08 Länk till annan webbplats.

E-post: martina.bach.finsam@landskrona.se

Webb: www.finsamlandskronasvalov.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Finsam Kävlinge - Lomma

Karin Rangin, förbundssamordnare

Telefon: 0708-44 59 46 Länk till annan webbplats.

E-post: karin@finsamkavlingelomma.nu

Webb: www.finsamkavlingelomma.nu Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Höganäs

Patrik Adamsgård, förbundssamordnare

Telefon: 0734-35 73 03 Länk till annan webbplats.

E-post: patrik.adamsgard@hoganas.se

Webb: www.hogsam.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbund Sydöstra Skåne

Annika Rasmusson, förbundschef

Telefon:  010-487 97 20 Länk till annan webbplats.

annika.rasmusson@arbetsformedlingen.se

Webb: www.finsamsos.se Länk till annan webbplats.


Samordningsförbundet
Skåne Nordost

Åsa Linné, förbundschef

Telefon: 076-883 70 57 Länk till annan webbplats.

E-post:asa.linne@sfsno.se

Webb: www.sfsno.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet NNV Skåne

Lena Alderskiöld, förbundschef

Telefon: 072-374 74 47 Länk till annan webbplats.

E-post:lena.alderskiold@finsamnnvskane.se

Webb: www.finsamnnvskane.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet MittSkåne

Sofia Lögdberg, förbundschef

Telefon: 0727-00 48 38 Länk till annan webbplats.

E-post:sofia.logdberg@finsammittskane.se

Webb: www.finsammittskane.se Länk till annan webbplats.

Stockholm

Södermanland

Samordningsförbundet RAR Södermanland

Charlotta Skålén, förbundschef

Telefon: 073-868 04 33 Länk till annan webbplats.

E-post: charlotta@rarsormland.se

Webb:www.rarsormland.se Länk till annan webbplats.

Värmland

Klarälvdalens samordningsförbund

Ann-Karin Bohl, förbundschef

Telefon  054-17 20 68 Länk till annan webbplats.

E-post:  Ann-Karin Bohl

Webb: www.klasam.se Länk till annan webbplats.

 

Samordningsförbundet Samspelet

Meta Fredriksson-Monfelt, t.f. förbundschef

Telefon 070-690 90 83

E-post: meta.samspelet@gmail.com

Webb: www.samspelet.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Östra Värmland (Filipstad och Storfors)

Åsa Andersson, förbundschef

Telefon  072-574 63 41 Länk till annan webbplats.

E-post: asa.andersson@filipstad.se

Västmanland

Samordningsförbundet Västra Mälardalen

Linda Anderfjäll, samordnare

Telefon 073-662 89 63 Länk till annan webbplats.

E-post: linda.anderfjall@koping.se

Webb: www.samordningvm.se Länk till annan webbplats.

Västra Götaland

Samordningsförbundet Bengtsfors, Åmål, Dals-Ed Säffle, Årjäng
"BÅD-ESÅ"

Helene Ohlsson, förbundschef

Telefon 0531-52 70 87 Länk till annan webbplats.

E-post: helene.ohlsson@bengtsfors.se

Webb: www.samverkanvg.se Länk till annan webbplats.

Örebro

Samordningsförbundet i Degerfors/Karlskoga

Mari Cedervall, förbundschef

Telefon 070-383 53 59 Länk till annan webbplats.

E-post: mari.cedervall@finsam.eu

Webb: www.finsamorebrolan.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet i norra Örebro län, SOFINT

 Olle Kalat, förbundschef

Telefon 073-960 76 72 Länk till annan webbplats.

E-post: olle.kalat@sofint.se  info@sofint.se

Webb: www.finsamorebrolan.se Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Sydnärke

Raéd Shaqdih, verkställande tjänsteman

Telefon 070-321 83 49 Länk till annan webbplats.

E-post: raed.shaqdih@kumla.se

Webb: www.finsamorebrolan.se Länk till annan webbplats.

Östergötland

Samordningsförbundet Centrala Östergötland

Mattias Bergström, förbundschef

Telefon  0706-85 13 13 Länk till annan webbplats.

E-post: mattias.bergstrom@linkoping.se

Webb: www.samordning.org Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Västra Östergötland

Jakob Rönnqvist, förbundsansvarig

Telefon 072-141 47 43 Länk till annan webbplats.

E-post: jakob.ronnqvist@motala.se

Webb: www.samordning.org Länk till annan webbplats.

Samordningsförbundet Östra Östergötland

Fredrik Lindgren, förbundschef

Telefon 072-465 20 83 Länk till annan webbplats.

E-post: fredrik.lindgren@norrkoping.se

Webb: www.samordning.org Länk till annan webbplats.

Arbetsförmedlingen
Försäkringskassan
Socialstyrelsen
Sveriges kommuner och regioner